Конкурс до дня Творця

День Творця

 

Меню

Великодні побажання МНС: після служінь свічки слід гасити, а церкви – знеструмлювати

Головне територіальне управління МНС України у Львівській області напередодні свят оприлюднило звернення до настоятелів церков, священнослужителів та голів церковних комітетів Львівщини з приводу стану протипожежного захисту церков. Рятувальники просять бути більш пильними і уважними при користуванні відкритим вогнем під час проведення служб. І наголошують, що не слід залишати у церквах непогашені свічки після завершення богослужінь. Про це йдеться у зверненні начальника Головного територіального управління МНС України у Львівській області Сергія Дмитровського.

«На Львівщині розташовані сотні храмів та церков, більшість з яких є пам’ятками архітектури. Напередодні свята Христового Воскресіння вважаємо за доцільне нагадати Вам про необхідність суворого дотримання правил пожежної безпеки у релігійних спорудах, які є місцями масового скупчення людей і представляють велику історичну та культурну цінність», – зазначено у зверненні. Як показує практика рятувальників, нерідко від необережного поводження з вогнем пожежі спалахують і у Божих храмах: «Тому ще і ще раз звертаємося до Вас із проханням бути більш пильними і уважними при користуванні відкритим вогнем під час проведення служб. Не слід залишати у церквах непогашені свічки після завершення богослужінь».

«Вкрай обережними необхідно бути і з різноманітними електричними гірляндами, якими прикрашають внутрішні конструктивні елементи церков, іконостаси та окремі образи. Використання різноманітних подовжувачів, з’єднання електричних дротів звичайною «скруткою» та використання у електрозапобіжниках так званих «жучків» можуть будь-якої миті призвести до виникнення масштабної пожежі», – застерігають еменесники.

Тому рятувальники МНС радять після завершення богослужінь повністю знеструмлювати будівлі церков та храмів.

Джерело: ZIK