Меню

Календар 2019

Login Form

Увійти

Лічильник

За підтримки

Реновабіс

До 2050 року обсяг електронних відходів може потроїтися

Експерти Міжнародного союзу електрозв'язку (МСЕ) попереджають про зростання обсягів електронних відходів, які становлять серйозну небезпеку навколишньому середовищу і здоров'ю людей. У той же час при правильній переробці електронного сміття можна отримати економічну вигоду. На сайті МСЕ з'явився новий портал, де можна знайти відомості про електронні відходи з розбивкою по регіонах і країнах, в тому числі на душу населення.

Щорічно у всьому світі викидається близько 50 мільйонів тонн комп'ютерів, ноутбуків, комп'ютерних приставок, мобільних телефонів, телевізорів, холодильників та іншої побутової електроніки. Тільки 20 відсотків електронного сміття переробляється офіційно в безпечних для людини умовах. Іншу техніку викидають на звалища.

При цьому в електронних відходах містяться речовини, які становлять велику небезпеку для навколишнього середовища і здоров'я людей, особливо при необережному поводженні з ними. А між тим, належна переробка електронних відходів може принести дохід в розмірі 62,5 млрд доларів на рік. Експерти попереджають, що до 2050 року обсяг електронних відходів може вирости майже в три рази – до 120 млн тонн.

На думку експертів, для того, щоб вирішити проблему, потрібно знати її масштаби. «Надійні і офіційні дані і статистичні показники по електронних відходах є хорошою базою для розробки законодавства з електронних відходах і управлінню ними на національному рівні», – вважає Генеральний секретар МСЕ Хоулін Чжао. На новому порталі візуально відображаються дані і статистичні показники по електронних відходах у всьому світі. Портал з'явився в рамках Глобального партнерства за статистичними даними про електронні відходи, одним із засновників якого є Міжнародний союз електрозв'язку (МСЕ).

В даний час відомості з електронних відходів надають уже близько 40 країн світу.

Джерело: Новости ООН

Прокоментуйте: