Меню

До 2050 року обсяг електронних відходів може потроїтися

Експерти Міжнародного союзу електрозв'язку (МСЕ) попереджають про зростання обсягів електронних відходів, які становлять серйозну небезпеку навколишньому середовищу і здоров'ю людей. У той же час при правильній переробці електронного сміття можна отримати економічну вигоду. На сайті МСЕ з'явився новий портал, де можна знайти відомості про електронні відходи з розбивкою по регіонах і країнах, в тому числі на душу населення.

Щорічно у всьому світі викидається близько 50 мільйонів тонн комп'ютерів, ноутбуків, комп'ютерних приставок, мобільних телефонів, телевізорів, холодильників та іншої побутової електроніки. Тільки 20 відсотків електронного сміття переробляється офіційно в безпечних для людини умовах. Іншу техніку викидають на звалища.

При цьому в електронних відходах містяться речовини, які становлять велику небезпеку для навколишнього середовища і здоров'я людей, особливо при необережному поводженні з ними. А між тим, належна переробка електронних відходів може принести дохід в розмірі 62,5 млрд доларів на рік. Експерти попереджають, що до 2050 року обсяг електронних відходів може вирости майже в три рази – до 120 млн тонн.

На думку експертів, для того, щоб вирішити проблему, потрібно знати її масштаби. «Надійні і офіційні дані і статистичні показники по електронних відходах є хорошою базою для розробки законодавства з електронних відходах і управлінню ними на національному рівні», – вважає Генеральний секретар МСЕ Хоулін Чжао. На новому порталі візуально відображаються дані і статистичні показники по електронних відходах у всьому світі. Портал з'явився в рамках Глобального партнерства за статистичними даними про електронні відходи, одним із засновників якого є Міжнародний союз електрозв'язку (МСЕ).

В даний час відомості з електронних відходів надають уже близько 40 країн світу.

Джерело: Новости ООН