Меню

Конкурс до дня Творця

День Творця

 

Календар 2019

Login Form

Увійти

Лічильник

За підтримки

Реновабіс

"Екосвіт" в хорватському селі Селіне

Завершилися ще два заїзди християнського табору "Екосвіт", які відбувалися в хорватському селі Селіне з 8 до 19 липня і з 29 липня до 7 серпня. Як і в першому червневому заїзді, домінувала екологічна тематика, що поєднувала молитви, навчання і відпочинок. Щоденні Літургії, читання і пояснення Божого Слова збирали в місцевому храмі всіх учасників табору з України, а це майже 150 осіб. Організатори табору з боку Бюро екології Стрийської єпархії УГКЦ о. Олег Кобель і о. Ярослав Турик у співслужінні інших священиків давали щоденні духовні науки на тему збереження довкілля. О. Олег Кобель презентував свою екоказку «Їжачок-рятівничок», яку з цікавістю слухали як діти, так і дорослі.

Особливістю другого заїзду було те, що професійний художник п. Юрій Бандера мав кілька майстер-класів з образотворчого мистецтва і навчав бачити красу Богом створеного світу та передавати її фарбами на папері чи полотні. Після недільної Літургії місцеві парафіяни мали можливість побачити ці роботи на імпровізованій виставці. Натомість третій заїзд був більше спортивним.

Окрім традиційної на "Екосвіті" аеробіки, були змагання з футболу та волейболу як між учасниками табору, так і з місцевими командами. Тішить те, що за потужної підтримки таборової спільноти у спортивних звитягах перемогу частіше святкували українці.

Незабутніми були творчі таборові вечори "Голос табору" і "Табір має талант". Недаремно кажуть: де двоє українців, там лунає пісня. Так було і в Селіне: десятки українців зі Львова, Радивилова, Стрия, Дрогобича, Жидачева, Нового Роздолу, Стебника, Гніздичева та інших міст та сіл натхненно співали. На жаль, на сьогодні не в кожному селі в Україні можна почути пісню, яка звучить увечері на вулиці. Натомість Селіне нагадувало українське село минулого століття з його народними піснями, що лунали звідусюди. Оскільки серед учасників табору були аніматори і діти з танцювального ансамблю "Калейдоскоп" м. Радивилів, танців та бансів на таборі також не бракувало.

Радимо почитати: Екологічний табір у Тернопільсько-Зборівській Архиєпархії

Не можна не згадати про екскурсії в Задар, Стариград та Національний парк Паклєніца. Кілька представників туристичного гуртка "Чорногора" зі Львова із третього заїзду покорили найвищу вершину Паклєніци Ваганскій Врх (1751 метр). Натомість для інших членів групи прогулянка парком була доброю нагодою побачити, як хорвати навчилися берегти надбання, подаровані Творцем.

15 серпня розпочинається останній, четвертий заїзд, у якому візьмуть участь майже 70 учасників. Таборування теж буде насиченим різноплановими заходами.

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології

Прокоментуйте: