У Світовий океан щороку потрапляє 12 мільйонів тонн пластику

У Світовий океан кожного року скидають приблизно 12 мільйонів тонн пластикових відходів, що дорівнює викиданню у воду щохвилини однієї вантажівки зі сміттям.

"До Світового океану щороку потрапляють 12 мільйонів тонн пластику, що є еквівалентом викидання однієї вантажівки зі сміттям щохвилини", – йдеться у звіті. 

Як зазначається, цей пластик в Світовому океані може заплутувати та задушувати чи вбивати тварин. Крім цього, існує один тип забруднення пластиком, який є особливо смертельним, оскільки розроблений для лову та вбивства морської дикої природи. А саме, це кинута чи загублена рибальська техніка або так званий «привидний снаряд».

Зокрема, це приладдя становить десять відсотків усього пластикового сміття на дні Світового океану та важить, як понад 55 тисяч двоповерхових автобусів. 

У зв'язку з цим, Greenpeace закликає включити рибальське приладдя до Глобальної угоди ООН щодо захисту океанів. На думку керівників організації, це допоможе захистити до 2030 року приблизно 30% Світового океану від шкідливої діяльності людини. 

Нагадаємо, нещодавно у Нідерланадах 25-річний житель Боян Слат винайшов пристрій для очищення водойм від пластикових відходів.

Джерело: zik

за підтримки

Реновабіс