Меню

У повітрі виявили велику кількість мікропластику – дослідження

Дослідники, що збирали зразки снігу за полярним колом, виявили величезну кількість мікропластику у снігу від Арктики до Альп, а це значить, що навіть такі незаймані екосистеми, як Арктика, вже забруднені.

Це спонукало вчених попередити людство про значне забруднення атмосфери та вимагати термінових досліджень можливих наслідків для здоров’я.

Виявляєтья, сніг під час падіння захоплює частинки мікропластику з повітря.

Вчені закликали дослідити вплив мікропластику, що переноситься повітрям, на здоров’я людини, вказуючи на більш раннє дослідження, яке виявило частинки в раковій легеневій тканині людини.

Дослідження показує, що у кризі океану між Гренландією та Шпицбергеном міститься в середньому 1760 мікропластичних частинок на літр. І навіть більше. У деяких європейських містах виявили 24600 частинок мікропластику на літр.

Щороку мільйони тонн пластику розпадаються на дрібні частинки і волокна, які не розкладаються. Вони відомі як мікропластик. Їх знаходять не лише у містах, а у високогір’ях і океанах. Мікропластик може переносити токсичні хімічні речовини або шкідливі мікроби. Він викликає рак легень.

Як відомо:

  • дослідження показали, що люди з’їдають не менше 50 000 мікропластичних частинок на рік;
  • щотижня людина може вжити близько 5 грамів пластику – це вага кредитної картки;
  • щорічно європейці виробляють 25 мільйонів тонн пластикових відходів, але менше як 30% збирають для переробки. Понад 80% морського сміття – пластик;
  • за даними Єврокомісії, заборонені пластикові речі становлять 70% відходів, які потрапляють в океан;
  • найбільше частинок мікропластику із захисних покриттів на основі полімерів дослідники виявили на транспортних засобах, будівлях і кораблях.

Джерело: greenpost