Меню

Календар 2020

Login Form

Увійти

Лічильник

За підтримки

Реновабіс

Бідність, зміна клімату і тероризм – головні загрози африканського континенту

Звертаючись до учасників саміту Африканського союзу в Аддіс-Абебі, Генеральний секретар ООН закликав міжнародне співтовариство підтримати африканські країни в їх боротьбі з бідністю та ізоляцією, адаптацією до кліматичних змін та протидії тероризму.

Генеральний секретар відзначив значні успіхи країн континенту в підвищенні рівня життя, включаючи доступ до освіти, охорони здоров'я, поліпшення продовольчої ситуації і зміцнення інфраструктури.

Але все ж в тому, що стосується ліквідації бідності, африканські країни далекі від досягнення поставлених цілей. «Африка стала жертвою глобалізації, переваги якої торкнулися не всіх, – заявив Гутерріш. – Субсидування сільського господарства та інших галузей, правила торгівлі та фінансування і несправедливі ринки – все це часто підриває розвиток континенту». Він додав, що і далі буде домагатися того, щоб благами глобалізації змогли скористатися всі країни без винятку.

«Я бачу, що багато урядів в Африці роблять зусилля по боротьбі з корупцією, проводять реформи податкової системи і вдосконалюють держуправління і роботу державних інститутів», – зазначив глава ООН. – Але міжнародне співтовариство повинне зіграти свою роль і рішучіше протидіяти ухиленню від сплати податків, відмивання грошей і незаконному переміщенню капіталу». Гутерріш також закликав ширше використовувати потенціал жінок і молоді.

Ще одна загроза розвитку африканських країн – це кліматична криза. Антоніу Гутерріш нагадав, що Африка менше всіх винна в зміні клімату, але більше за інших розплачується за дії інших: температура на континенті піднімається в два рази швидше, ніж в середньому на планеті.

«Минулий рік приніс руйнівні циклони Ідай і Кеннет, до того ж африканські країни – від держав Сахеля до Замбії, від Кенії до Мадагаскару – переживають численні кризи, пов'язані з кліматом, про які мало хто знає», – сказав Генеральний секретар і нагадав про масштабне нашестя сарани в Східній Африці, яке теж пов'язане з глобальним потеплінням.

Тим часом, за словами Генсека, країни, які виробляють найбільші обсяги парникових газів і на яких лежить головна відповідальність за кліматичну кризу, не роблять нічого, для того щоб стримати зміну клімату.

Щоб впоратися з уже неминучими руйнівними наслідками глобального потепління, Африці потрібна допомога, підкреслив Гутерріш.

Джерело: Новости ООН