Меню

Ватикан закликає католиків відмовитися від інвестицій у викопне паливо та зброю

Ватикан закликав католиків у четвер відмовитися від озброєння та послуг виробників викопного палива і інших організацій та уважно стежити за компаніями в таких галузях, як видобуток, щоб перевірити, чи не завдають шкоди навколишньому середовищу.

Заклики містились на 225 сторінках посібника для церковних провідників і працівників, щоб відзначити п'яту річницю знаменної енцикліки Папи Франциска «Лаудато Сі» (Славен Будь) про необхідність захисту природи, життя та беззахисних людей, пише Reuters.

Збірник пропонує практичні кроки для досягнення цілей енцикліки, яка настійно підтримує угоди щодо стримування глобального потепління та застерігає від небезпеки зміни клімату.

У розділі посібника з фінансових питань сказано, що "люди можуть сприяти позитивним змінам ... виключаючи зі своїх інвестицій компанії, які не відповідають певним параметрам". Це визначено як дотримання прав людини, заборони на дитячу працю та захист навколишнього середовища.

Один із пунктів дій, який називався «Подорож з метою піклуватися про наш спільний дім», закликав католиків «уникати компаній, шкідливих для людської чи соціальної екології, таких як аборти та озброєння, а також до навколишнього середовища, наприклад викопного палива».

Ще один розділ закликав до "суворого моніторингу" видобувних галузей у районах з неміцними екосистемами, щоб запобігти забрудненню повітря, ґрунту та води.

Минулого місяця більше 40 організацій з усього світу, більш як половина з них католицьких, зобов’язалися позбутися компаній з викопного палива.

Банк Ватикану заявив, що не вкладає коштів у викопне паливо, і багато католицьких єпархій та освітніх установ у всьому світі займають подібні позиції.

Документ закликає католиків захищати права місцевого населення, для того, щоб сказати, чи можуть їхні землі використовуватися для видобутку нафти чи корисних копалин, а також право висловлювати тверді позиції проти компаній, які спричиняють екологічні катастрофи або надмірно експлуатують природні ресурси, такі як ліси.