Актуальна тема

Меню

Єпископи 30 країн написали звернення, в якому закликали дотримуватися прав людини та захищати довкілля

Понад сто єпископів із 30 країн у спільному заклику, опублікованому 6 липня 2020р підкреслили, що з погляду католицького вчення, політика повинна зобов’язати підприємців та міжнародні концерни дотримуватися прав людини та захищати довкілля. На думку єпископів, криза, викликана коронавірусом, створила шанс для започаткування чесних змін і прокладення шляху для нової економічної системи, пише CREDO.

«Якщо підприємці докладаються до забруднення землі, повітря і ґрунтових вод, якщо вони сприяють порушенню прав людини, тобто експлуатації дітей, – вони мусять бути притягнені до відповідальності», – стверджує єпископ Фрайбурга Стефан Бюрґер, який очолює церковну організацію допомоги в розвитку «Misereor». Ієрарх звернувся до уряду Німеччини з пропозицією ухвалити відповідні закони в державі та підтримати міжнародні ініціативи, зокрема на рівні ЄС. Він нагадав, що важливим вираженням європейської відповідальності за спільне благо світу була би, наприклад, ініціатива на користь суспільного й екологічного творення ланцюжків доставки, які дотримуються стандартів виробництва товарів з ушануванням прав людини.

Ієрархи Католицької Церкви вимагають, щоб криза, викликана коронавірусом, була використана як шанс для солідарної та екологічної перебудови принципів економіки. Час уже «покінчити з системою, яку приводить в рух зиск і пов’язана з ним ментальність марґіналізації».

Єпископи також розкритикували те, що надто багато підприємств і концернів експлуатують людей і довкілля. Вони уникають сплачування податків, необхідних для фінансування соціальних завдань, таких як сектор охорони здоров’я чи освітні заклади, і тому співвинні у порушенні прав людини через використання примусової праці, наприклад, дитячої. «Як єпископи, ми почуваємося морально і духовно зобов’язані вимагати нового порядку пріоритетів на час кризи та після її завершення», – сказано в заклику.

Однак істинних змін, на переконання владик, можна досягнути тільки через чіткі національні та міжнародні закони. «Не вдасться цього зробити за допомогою вказівок та довільних ініціатив, не вийде дієво захистити людей і планету від деградації природи і порушення прав людини», – стверджує звернення. Окрім цього, всі працівники повинні мати право і можливість подати скаргу в разі порушення їхніх прав. Єпископи назвали тут зокрема крадіжки землі, убивства захисників прав людини, дитячу та примусову працю, насильство, нищення довкілля, вирубку лісів.

Заклик, підтриманий Католицьким товариством міжнародної співпраці на користь розвитку та солідарності (CIDSE), підписали 110 єпископів із 30 країн світу.