Конкурс до дня Творця

День Творця

 

Меню

Глава Єврокомісії оголосила "хвилю ремонтів" по всьому ЄС задля енергоефективності

Європейський Cоюз прагне зробити громадські та приватні будівлі більш енергоефективними для економії енергії та скорочення викидів. 

Про це заявила в понеділок президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, виступаючи на пленарному засіданні Комітету регіонів в рамках Європейського тижня регіонів та міст, пише Європейська Правда.

"Через два дні ми запустимо хвилю оновлення (будівель – ред.). Ми хочемо зробити громадські будівлі і приватні будинки більш енергоефективними і комфортними по всій Європі", – сказала фон дер Ляєн.

За її словами, на громадські і приватні будівлі зараз припадає 40% енергоспоживання в ЄС. Фон дер Ляєн каже, що процес ремонту і модернізації будівель вже почався, але при нинішніх темпах потрібно понад століття, щоб звести викиди з будівель до нуля. 

"Ми повинні прискоритися… Хвиля оновлення буде зосереджена в першу чергу на школах, лікарнях і соціальному житлі, за яке зазвичай несуть відповідальність місцеві органи влади. Вам слід принести хвилю оновлення у ваші міста і регіони", – сказала глава Єврокомісії. 

За її словами, регіони і міста будуть в центрі плану відновлення економіки ЄС обсягом 1,8 трильйона євро, затвердженого у зв’язку з пандемією. 

Третина із 750 мільярдів інвестицій так званого плану NextGenerationEU піде на фінансування цілей в рамках European Green Deal - Європейської зеленої угоди.

 Зображення взято: interfax