Меню

Алея миру постала на місці боїв в роки І Світової війни

6 листопада 2020 року, в Міжнародний день попередження експлуатації навколишнього середовища під час війни і збройних конфліктів, стартувала 9 хвиля безтермінової екологічної акції «Посади древо миру», яка вже п’ятий рік поспіль проводиться з ініціативи Бюро УГКЦ з питань екології в різних куточках нашої держави, передає Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології.

Цього дня в релігійно-історичному центрі с. Новий Мартинів, Бурштинського протопресвітерату Івано-Франківської архієпархії, в рамках акції було висаджено алею миру. Акція відбулась з дотриманням наявних карантинних вимог. Розпочався захід зі вступного слова керівника Бюро УГКЦ з питань екології проф. д-ра Володимира Шеремети, котрий ознайомив присутніх із метою акції і зробив коротенький екскурс в історію церковної екологічної ініціативи, яка триває вже шостий рік і була підтримана Мінприроди, органами місцевого самоврядування, навчальними закладами, а також парафіяльними громадами та релігійними організаціями по всій країні.

«Цією акцією ми хочемо привернути увагу до катастрофічних соціально-екологічних наслідків війни, об’єднатись у молитві за мир та зробити посильний внесок для збереження і відновлення природної спадщини Творця», – наголосив очільник церковної екологічної інституції.

Далі референт Екобюро в Івано-Франківській архієпархії о. Михайло Дзуль спільно з адміністратором місцевої парафії св. Миколая Чудотворця о. Ярославом Озарківим очолили панахиду за воїнів, котрі пожертвували своїм життя за збереження та відродження української державності. Після панахиди присутні спільно промовили екологічну молитву Святішого Отця Франциска (молитва християн у єдності зі створінням) та попросили Творця про мир та особливу опіку над українським народом молитвою «Боже великий єдиний». «Символічним є те, що на місці ведення бойових дій в роки І Світової війни ми сьогодні єднаємось у молитві за Боже створіння, що зазнає руйнування внаслідок військових дій, адже не тільки людина, але й природа опиняється під загрозою» – зазначив о. Михайло.

Після завершення молитовної частини акції було висаджено алею миру блакитних ялин, котрі гармонійно вписалися в загальний ансамбль рослинності «Гори над Дністром». В свою чергу о. Ярослав подякував всім за участь та поділився планами на майбутнє щодо духовного, культурного та екологічного розвитку цього мальовничого куточку Галичини.

Нагадаємо, що ініціатива є безтерміновою і кожен може долучитися не е висадкою дерев, але й молитвою за мир та збереження Божого створіння – природи.