Меню

Російська агресія та її наслідки загрожують екологічній безпеці всієї Європи та світу

Про це заявила заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк у відеозверненні до світової спільноти. Вона наголосила на необхідності  мобілізації можливостей національних парламентів європейських країн, щоб уникнути світової катастрофи.

Зокрема політикиня, описавши масштаби гуманітарної кризи в Україні, звернулася із закликом до колег-парламентарів із Європи:    

«Звертаюся до вас з проханням мобілізувати можливості національних парламентів ваших країн. Для того, щоб зупинити Росію, щоб зупинити смерть та вбивства, зупинити ті злочини проти людяності, які вчиняються проти громадян України, жінок та дітей за наказами воєнного-політичного керівництва РФ. Російська агресія та її наслідки також загрожують і екологічній безпеці всієї Європи та світу. Російські окупаційні війська захопили ЧАЕС та взяли в заручники її персонал. Саме тут у 1986 році сталася одна з найбільших технологічних екологічних катастроф в історії людства. Наслідки радіоактивного забруднення відчули на собі мільйони мешканців багатьох країн Європи: України, Білорусі, Росії, Литви, Латвії, Польщі, Норвегії, Австрії, Великої Британії, Німеччини, Нідерландів, Бельгії та Швеції. Через серйозну загрозу, яку створили збройні сили РФ, Чорнобильська катастрофа може повторитися знову. Вибух ракети над станцією забере життя вже не тільки українців, але й мільйонів європейців і їхніх дітей. А всього в Україні 4 АС з 15-ми енергоблоками. І допустити напад на таку країну – це крах усієї системи міжнародної безпеки. Саме тому я закликаю вас зробити все від вас можливе на рівні своїх парламентів, щоб закрити небо над Україною, запровадити безпілотну зону. Тільки так можна врятувати сотні тисяч життів».

«Ваша ж бездіяльність може стати мовчазним співучасником військового злочину проти українців. Лише Україна в рамках своїх міжнародних зобов’язань, яких завжди чітко дотримувалась, може гарантувати безпеку об’єкту укриття Чорнобиля і захистити Європу від нової ядерної катастрофи. Переконана, що після перемоги добра над злом, становлення миру - ми всі разом знову відкриємо над Україною, Європою і всім цивілізованим світом чисте і мирне небо», - сказала Кондратюк у відеозверненні.

Джерело: ТСН