Меню

Перша в Україні експериментальна екодорога із золи

Торік в Івано-Франківській області побудували під'їзну автомобільну дорогу до прохідної І блоку Бурштинської ТЕС з використанням відходів виробництва, а саме - золи.

20 червня фахівці ДП "Державний дорожній науково-дослідний інститут" оцінили технічний стан експериментальної ділянки автомобільної дороги. 

Як зазначається на сайті ДП "ДерждорНДІ", «це реальний практичний кейс - будівництво під‘їзної автомобільної дороги до прохідної І блоку Бурштинської ТЕС з використанням відходів виробництва, науково-технічний супровід якої здійснював наш інститут». 

Зокрема, експеримент полягає в додаванні до окремих шарів конструкції дорожнього одягу (КДО) золи, а саме:

  • На 1 ділянці (200 м) КДО передбачає 4 шари: 26 см ЩПС С5, яка містить 30 % вологої золи з гідровідвалу; 12 см ЩПС, укріпленої цементом, яка містить 25 % вологої золи з гідровідвалу та два шари, загальною товщиною 12 см, суміші бітумо-мінеральної з повною заміною мінерального порошку на суху золу винесення. 
  • На 2 ділянці (700 м) конструкція дорожнього одягу передбачає влаштування двох шарів, загальною товщиною 12 см, суміші бітумо-мінеральної з повною заміною мінерального порошку на суху золу винесення.

В інституті зробили висновок на основі результатів піврічної експлуатації, зокрема в зимовий період, що ділянка перебуває в хорошому стані.

Успішні практичні кейси в регіонах сприятимуть поширенню практики застосування місцевих матеріалів в дорожньому будівництві, що дозволить зменшити собівартість будівництва автомобільних доріг та вирішити екологічну проблематику.

Джерело: ДП "ДерждорНДІ"