Актуальна тема 

Меню

Великопосна ініціатива 2023

Що я можу зробити для енергетичної незалежності України?

26 жовтня, з ініціативи адміністратора парафій св. Петра і Павла с. Бринь та св. Миколая с. Сапогів о. Михайла Дацишина, відбулися екологічні місії, в рамках яких о. Михайло Дзуль, референт Бюро УГКЦ з питань екології в Івано-Франківській архієпархії, провів зустрічі з учнями місцевих шкіл. Ключовою метою цьогорічних місій є підвищення рівня обізнаності громадськості у сфері підвищення енергоефективності і заощадження тепла та енергоресурсів через усвідомлення своєї християнської відповідальності до Богом створеного світу та патріотичне налаштування молоді.

Учні разом зі своїми вчителями мали змогу застановитися над таким актуальним в наш час питанням як «Що я можу зробити для енергетичної незалежності України»?

Екореферент пригадав учням про те, що Господь подарував українцям прекрасну землю з її щедрими дарами і ми маємо обов’язок її захищати. «Ворог цілеспрямовано знищує енергетичну інфраструктуру України, щоб посіяти паніку, вселити страх перед зимовими похолоданнями і таким чином схилити українців до переговорів на вигідних для нього умовах» - зазначив священник. Але Господь має інший план для нашої держави та її захисників і цієї осені щедро субсидіює опалювальний сезон теплою погодою. «Однак попри те кожен від малого до великого в цей нелегкий час також повинен допомогти державі справитися з енергетичними викликами, мінімізуючи навантаження на електромережі» - закликав представник Екобюро УГКЦ.

Далі діти мали змогу детальніше ознайомитись з принципи роботи найбільш поширених побутових електроприладів та дізнатися на що найбільше витрачається електроенергія. Також ознайомилися з фаховими рекомендаціями та порадами, як зменшити споживання енергії. А вони прості: вимкнути все зайве з мережі, тепліше вдягнутися, замінити лампочки, готувати страви, які швидко варяться, знизити температуру на бойлері та прати при більш низьких температурах, не відкривати зайвий раз холодильник, тощо.

Підводячи підсумки зустрічі о. Михайло закликав присутніх бути справжніми християнами і патріотами своєї Батьківщини. Бо, обмеживши споживання, нам подякує не лише енергетична система країни, але й наш гаманець, а ще - отримаємо корисні звички, які в подальшому, з думкою про майбутні покоління, сприятимуть турботі про довкілля і свідченню нашої віри в Творця.

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології