Актуальна тема

Меню

Великопосна ініціатива 2024

Екологічне навернення в час Великого посту

12 березня, в ІІ неділю Великого посту, на парафії Перенесення мощей св. Миколая в с. Яблунів, Більшівцівського протопресвітеріату, в рамках Великопосної екологічної ініціативи відбулася екологічна місія.

На запрошення адміністратора парафії, о. Дмитра Белея, громаду в цей день відвідав о. Михайло Дзуль, референт Бюро УГКЦ з питань екології в Івано-Франківській архієпархії.

Розпочалася місія спільною Божественною Літургією, з окремими молитовними проханнями за українське воїнство, мир в Україні і відновлення, в цей час Святої Чотиридесятниці, внутрішнього миру, спокою душі та гармонії зі всім створінням. Відштовхуючись від недільного Євангелія в проповіді о. Михайло заторкнув питання умов, які необхідні для духовного зцілення та фізичного оздоровлення: зустріти Христа, засвідчити свою віру, звільнитися від гріховних пут та повернутись до повноцінного життя.

«Часто причиною того, що людина живе в грісі, завдаючи інколи непоправної шкоди собі, своїм ближнім і природному довкіллю, є елементарне незнання та поверхнева віра, що в свою чергу пов’язане із занедбанням свого християнського обов’язку зростання у вірі та бажання жити по Євангельськи» — зазначив екореферент.

 

Після Літургії всі бажаючі мали змогу поглибити свою екологічну свідомість завдяки мультимедійній презентації, лейтмотивом якої була тема природньої спадщини Творця та відповідальність за неї. Представник Екобюро зосередився на таких актуальних питаннях як збереження природних ресурсів, раціональне використання енергоносіїв, забруднення навколишнього середовища та спалювання сухої трави.

Під час презентації кожен мав змогу поставити уточнюючі запитання, висловити свою думку, прокоментувати ту чи іншу тезу.

На завершення зустрічі о. Михайло подарував для парафіяльної бібліотеки низку видань Екобюро, з допомогою яких можна буде ще краще збагнути творчий задум Спасителя і роль християнина в ньому.

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології