Актуальна тема

Меню

Екологічне душпастирство в стінах ІФДС

Протягом п’яти тижнів Святої Чотиридесятниці семінаристи VI курсу Івано-Франківської Духовної семінарії ім. свщмч. Йосафата відповідно до постанов Вісімдесят четвертої сесії Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ мали змогу в рамках практичних занять краще запізнатися зі специфікою екологічних аспектів душпастирства УГКЦ та збереження Божого створіння. Головним завданням при цьому було допомогти у підготовці майбутніх душпастирів для нової євангелізації в контексті сучасних соціально-екологічних викликів.

В рамках курсу відбулися 5 навчально-практичних модулів, під час яких майбутні душпастирі пригадали собі основні засади християнської віри крізь призму екологічного вчення Церкви, детально проаналізували практичні молитовні, екосоціальні та просвітницькі ініціативи Екобюро УГКЦ, що в свою чергу, сприятиме формуванню та спеціалізованому вишколу майбутніх душпастирів в контексті парафіяльного служіння.

У вступному модулі, професор Володимир Шеремета, очільник Бюро УГКЦ з питань екології, сфокусував увагу семінаристів на екологічному покликанні людини, гріхах, які людина чинить супроти довкілля та необхідності екологічного навернення, розкаяння та реституції, а також констатував, що «дбаючи про плекання християнської екологічної свідомості та культури бережливого ставлення до Божого створіння – природи, ми піклуємось передусім про автентичне й цілісне життя у Христі».

На наступних зустрічах о Михайло Дзуль, референт Бюро УГКЦ з питань екології в Івано-Франківській архієпархії поетапно ділився особистим та мережевим досвідом організації молитовних, освітніх та практичних заходів в рамках великопосної екоініціативи, літніх екотаборів, екологічних місій та різдвяного періоду екологічного служіння. Завершальним етапом курсу став майстер-клас з власноручного виготовлення свічки з вощини, яка стане гармонійним доповненням великоднього кошика.

Бюро УГКЦ з питань екології висловлює вдячність Ректорату ІФДС та ІФАІЗ за співпрацю у плеканні християнської екологічної свідомості та культури бережливого ставлення до Божого створіння – природи, а також підтримку різноманітних екосоціальних ініціатив.

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології