Актуальна тема

Меню

У стінах духовної семінарії відбулася екологічна конференція

У вівторок, 12 вересня, у семінарійному храмі відбулася екологічна конференція на тему «Енергоефективність та енергозбереження в контексті енергетичних викликів війни», яку провів референт Бюро УГКЦ з питань екології в Івано-Франківській Архієпархії о. Михайло Дзуль.

Захід розпочався із Молебню до Бога Творця, який очолив о. Михайло Дзуль, у співслужінні о. Івана Харевича, о. Івана Андрухіва та диякон Романа Носика.

Під час молебню в храмі лунали слова, які оспівують велич творіння Божого у тропарі: «Любов’ю споконвічною Ти все наповняєш,* Творче і Господи вселенної,* і всі кінці землі Тобі славу возсилають,* та неспроможні оспівати величність і незбагненну красу Твого творiння,* бо предивні є діла рук Твоїх,* тому величаємо тебе повіки».

Після спільної молитви до присутніх звернувся о. Михайло Дзуль, який підкреслив те, що авторитетом у питанні збереження довкілля для нашої Церкви є Блаженніший Святослав Шевчук, який часто піднімає це питання у зверненнях та проповідях. Священнослужитель наголосив на важливості збереження природних ресурсів, а також заохотив братію ділитися з іншими здобутим досвідом та знаннями, як можна дбати про енергозбереження. Зокрема, о. Михайло порекомендував використовувати аератори для економії води, поставив у приклад централізовану семінарійну систему рекуперації, та поділився багатьма іншими ідеями.

Крім того, душпастир повідомив про проведення Всеукраїнського екологічного конкурсу «Відповідальність за створіння», на меті якого є плекати культуру енергоефективності й енергозбереження як невіддільної складової християнської відповідальності за створений Богом світ, а також підвищення екологічної свідомості в суспільстві у контексті екологічно-енергетичних викликів війни.

«Згідно зі Святим Письмом, Бог створив цей світ, з власної волі й початок книги Буття описує шість днів сотворення і в кінці кожного дня, сказано такі слова, що побачив Бог, що все, що Він створив є добре, немає нічого поганого у цьому світі. Коли Бог створив людину шостого дня, написано, що побачив Бог що Він створив є дуже добре, бо людина є найкраще зі створінь, вершина, вінець усього, що створив Господь. І тому власне на людині лежить відповідальність за Богом створений світ», — зазначив екореферент.

Опісля до всіх присутніх звернувся голова екологічного відділу духовної семінарії брат Андріан Іванусь, який представив діяльність відділу: проведення молитви за збереження Божого створіння, відвідування шкільних та позашкільних закладів з катехизаціями та презентаціями, збір макулатури, показ фільмів на екологічну тематику, здійснення поїздок на природу та виготовлення окопних свічок.

   

Насамкінець о. Іван Харевич подякував від імені ректорату семінарії о. Михайлу Дзулю та братам-семінаристам за служіння. Завершилася конференція співом “Многая літа”.

Джерело: Івано-Франківська Духовна Семінарія