Актуальна тема

Меню

Ще 5 українських громад розвиватимуть чисту енергію та енергоефективність за підтримки Екодії та Екоклубу

Громадські організації Екодія та Екоклуб продовжують спільний конкурс грантів для громад та громадських організацій, які хочуть розвивати сталі місцеві проєкти. Вони спрямовані в першу чергу на сталі ініціативи з розвитку відновлюваної енергетики (ВДЕ) та енергоефективності. Про перших двох переможців та їхні плани розвивати зелену енергію ми розповідали раніше. Нині ми обрали ще п’ятьох переможців – про їхні проєкти і поговоримо далі.

Кошти на підвищення енергоефективності в ОСББ у Миколаївській територіальній громаді

Підвищення енергоефективності житла не лише робить його комфортнішим та дешевшим в утриманні для мешканців та мешканок, а ще й покращує стан довкілля. Адже чим менший попит на енергію, тим легше та швидше країна може перейти до чистіших та безпечніших джерел енергії. Та водночас енергоефективні заходи часто потребують великих вкладень тут і зараз, а не всі будинки можуть собі це дозволити.

Аби вирішити цю проблему, у Миколаєві планують запустити револьверний фонду на відновлення будівель та підвищення їх енергоефективності в ОСББ. Такі фонди надають кредити на певні заходи безкоштовно або під дуже маленький відсоток, а повернені кошти використовують для надання нових кредитів. Команда Миколаївсько ї МТГ в рамках нашого проєкту проведе дослідження наявних умов та можливостей міста і розробить документацію, яка допоможе створити базу для запуску такого фонду.

Фото ГО Асоціація підтримки та розвитку ОСББ та ОСН

Фото ГО Асоціація підтримки та розвитку ОСББ та ОСН

Система енергоменеджменту у Дубівській сільській громаді

Аби ефективніше використовувати енергію, необхідна кваліфікована оцінка: скільки її споживається, скільки втрачається марно, які заходи найкраще підійдуть для зменшення втрат та будуть найбільш вигідними тощо. Саме для цього існує енергоменеджмент – система управління, що допомагає ефективніше розподіляти та використовувати енергетичні ресурси.

Саме цьому присвячений проєкт Дубівської сільської громади, яка планує впровадити таку систему, зокрема, проводити енергомоніторинг, навчальні заходи, забезпечити громаду необхідним обладнанням та технікою. Більше того, аби стратегічно підійти до споживання енергії в громаді, там також планують залучити експертів до підготовки власного Плану дій сталого енергетичного розвитку та клімату.

Розвиток біогазової галузі на Київщині

Біоенергетика не так часто згадується в розмовах про «зелену» енергію, однак за правильного застосування вона також може стати гідною альтернативою брудній традиційній енергетиці та допомогти у повному переході на ВДЕ. Агенція регіонального розвитку Київської області планує розробити комплексний план розвитку біогазової сфери в Київській області, який стане фундаментом для покрокового та збалансованого розвитку «зеленої» енергетики в громадах області.

Робота над планом буде відкритою для зацікавлених сторін та в неї залучатимуть представників місцевого самоврядування громад, агробізнесу та інших стейкхолдерів. Усе це відбудеться на семи тематичних форумах у кожному районі області. В результаті планують розробити документ, що міститиме карту-план наявних та потенційних біогазових проєктів регіону, обґрунтований та актуальний аналіз потенціалу регіону, конкретні пропозиції інвестиційних проєктів та одного детального перед-ТЕО (попереднього техніко-економічного обґрунтування для конкретного проєкту).

Навчання спеціалістів-монтажників СЕС у Хмельницькому

ГО «Хмельницький енергетичний кластер» допомагатиме Вищому професійному училищу №25 стати центром для підготовки спеціалістів-монтажників СЕС. Заклад забезпечать компонентами для сонячної електростанції, кріпленнями для різних типів СЕС та акумулятором. Обладнання дозволить інтегрувати тему сонячної енергетики в навчальний процес, що в подальшому дозволить вперше в Україні отримати відповідні навички на базі ВПУ. Для популяризації сонячної енергетики також планують розробити безкоштовний онлайн-курс із монтажу. Так у Хмельницькому хочуть посприяти розвитку сонячної енергетики у громаді та підготувати кваліфікованих спеціалістів.

Фото ГО Хмельницький енергетичний кластер

Фото ГО Хмельницький енергетичний кластер

Зелені заходи в ОСББ Луцької та Володимирської міських територіальних громад

Ще одна співпраця міської влади з ОСББ запланована в проєкті міст Луцьк та Володимир. Там планують залучити експертів, які оцінять енергоефективність ОСББ, що стануть учасниками проєкту, проведуть розрахунки та запланують «зелені» заходи в ОСББ. Міста також планують допомогти їм в реалізації цих заходів через місцеві програми підтримки. Усе це аби допомогти громаді впоратися з дефіцитом енергоресурсів та розвивати «зелену» енергетику.

Екоклуб та Екодія вітають переможців та дякує всім учасникам конкурсу. Якщо ж ви представляєте ГО чи ОМС своєї громади та хочете взяти приклад із Сум та Звягеля, ви ще можете долучитися до конкурсу грантів.

 

ПОДАТИ ЗАЯВКУ

 

Конкурс відбувається за фінансової підтримки Європейського Союзу. Його зміст є виключною відповідальністю ГО “Екодія” і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.

Джерело: Екодія