Актуальна тема

Меню

У США та Китаї розпочинається ера зберігання енергії. Інфографіка

Тривалість зберігання енергії збільшилася майже на 25%

За даними BloombergNEF, у США та Китаї розпочинається десятиліття розвитку систем зберігання енергії.

У США до 2030 року на кожні 25 ГВт сонячної енергії очікується 50 ГВт мережевих акумуляторних накопичувачів, а у Китаї – на кожні 200 ГВт СЕС до 80 ГВт, повідомляє експертка з питань відновлюваної енергетики в McCauley Lyman LLC Марія Бріс у LinkedIn.

Вона зазначила, це змінить поточну тенденцію випередження нових ВДЕ-потужностей над новими накопичувачами. Це також зменшить розрив між денними та нічними цінами на електроенергію. 

Бріс зазначила, що цілі Китаю щодо зберігання енергії повʼязані з більшим розгортанням сонячної енергетики. Очікується, що у 2024 році на Китай припадатиме половина всього світового розгортання сонячної енергетики.

Експертка додала, що у США завдяки закону про зниження інфляції IRA зберігання енергії стало новим класом активів для інвестицій у податковий капітал. Так компанія Foss & Company запустила інвестиційний підрозділ для залучення $3 млрд податкового капіталу в проєкти зберігання енергії до 2028 року.

“Примітно, що тривалість зберігання збільшується! У другому кварталі 1,5 ГВт нових потужностей акумуляторних накопичувачів відповідали понад 5 ГВт-год потужності зберігання енергії – це майже на 25% більше ГВт-год, ніж минулого року”, – наголосила Бріс.

Аналіз ринку NYISO, проведений компанією Form Energy, показав, що довготривале та багатоденне зберігання енергії (можуть знизити витрати та створити мережу з нульовим рівнем викидів вуглецю. 

Джерело: Екополітика