Актуальна тема

Меню

«Будь-яка місцевість є дзеркалом способу життя її мешканців» – Донецький екореферент у Кривому Розі

У рамках Великопісної ініціативи референт Бюро УГКЦ з питань екології у Донецькому екзархаті о. Михайло Неїжмак відвідав Кривий Ріг. В часі візиту було проведено освітньо-виховний захід та закладено парафіяльний «Сад Перемоги», в контексті безстрокової екосоціальної ініціативи «Посади дерево миру».

За попередньою домовленістю з навчальним закладом, о Михайло провів зведений урок екологічного виховання для учнів 5-6-х класів місцевої школи №70 на тему «Сила людського вчинку».

«Відповідальність за стан довкілля, лежить на людині, бо саме людські вчинки впливають на стан Богом створеного світу і будь-яка місцевість є дзеркалом способу життя її мешканців», – навчав о. Михайло – «і для того, щоб формувати свій світогляд у правильному напрямку, з любов’ю до природи, потрібно навчатися та завжди думати про довгострокові наслідки для себе та інших».

Екореферент розповів учням, як екологічна церковна інституція старається доносити інформацію до пересічних людей. Церква молиться, навчає та подає приклад.

Зокрема у часі Великого посту відбуваються молитовні заходи: Молебень до Бога-Творця, Божественні Літургії з окремими проханнями, Хресні дороги, тощо. Екобюро УГКЦ видає багато навчальної літератури: збірки проповідей, дитячі казки, екопоради, роздатковий матеріал інформаційного характеру. Не менш важливими є власні практичні ініціативи як от висадка дерев, закладення садів, ініціативи по збору макулатури, цікаві тематичні конкурси. Все це в сукупності формує свідомість людини від малого до великого та має вплив на становлення зрілої особистості.

В кінці уроку о. Михайло звернувся до присутніх такими словами: «На вас сьогодні покладається велика надія, бо від вашого щоденного вибору залежить майбутнє нашої країни, нашого довкілля та рідного міста, що потерпає від російської агресії. Адже зараз разом з людиною страждає та терпить уся сотворена Богом дійсність».

Екореферент подякував керівництву школи за співпрацю та передав шкільній бібліотеці комплект екологічних видань.

Завершилися відвідини Кривого Рогу закладенням парафіяльного саду при парафії «Володимира і Ольги» УГКЦ, освячення якого звершив о. Михайло у співслужінні з настоятелем о. Ігорем Дмитришиним.

Нехай майбутні плоди цього саду, будуть на користь та здоров’я парафіян і всіх жителів міста у мирній, квітучій Україні.

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології