Актуальна тема

Меню

COP29 завершився: про що країнам вдалося домовитися

Конференцію довелося пролонгувати, аби прийняти фінальну резолюцію

На Конференції ООН з питань зміни клімату COP29 делегати встановили нові рамки фінансування клімату: розвинені країни погодилися гарантувати $300 млрд на рік до 2035 року країнам, що розвиваються.

Про це повідомляє Euronews. Погоджена сума є набагато меншою, ніж просили країни, що розвиваються, тому багато їхніх делегатів висловили своє невдоволення. Так, Індія на переговорах виступила з різкими запереченнями проти ухвалення угоди. Індійська делегатка Чандні Райна також поскаржилася, що голова COP29 проігнорував їхнє прохання виступити перед ухваленням угоди.

За інформацією DW, представники інших країн також повідомляли про нехтування їхніми зверненнями щодо виступу. Видання розповіло, що представник Нігерії назвав "жартом" і "образою" $300 млрд фіндопомоги від індустріальних країн. Представник Болівії заявив, що країни, які розвиваються, були "кинуті" зі своїми проблемами через кліматичну кризу.

Інші делегати радіють, що вдалося досягти компромісу попри все. Вони плекають надію, що ця сума стане фундаментом для досягнення фінансової мети, яка, на думку експертів, необхідна, – $1,3 трлн на рік.

Виконавчий секретар ООН зі зміни клімату Саймон Стіелл назвав досягнуту угоду "страховим полісом для людства".

"Як і будь-який страховий поліс, він працює тільки в тому разі, якщо внески виплачуються повністю та вчасно. Обіцянки мають бути виконані, щоб захистити мільярди життів", – сказав він.

Підставою для такого попередження стало те, що попередньої мети фінансування у $100 млрд вдалося досягнути із запізненням на 2 роки.

Європейський комісар з питань клімату Вопке Хьокстра на заключному пленарному засіданні Конференції Сторін сказав, що резолюція COP29 є початком "нової ери у фінансуванні клімату".

Він також порушив питання скорочення викидів. Посадовець вважає, що в ньому також є певний прогрес. "Нам вдалося зберегти Дубай [результати COP28 у Дубаї – ред.] і зробити кілька кроків уперед. Це менше, ніж нам хотілося б, але краще, ніж ми побоювалися", – зазначив Хьокстра.

Про результати кліматичного саміту ООН для України розповіла міністерка захисту довкілля та природних ресурсів Світлана Гринчук у Facebook.

Вона повідомила, що наша країна буде отримувати кошти на реалізацію своїх кліматичних планів та проєктів, зможе залучати додаткові інвестиції в рамках статті 6 Паризької угоди, а також долучитися до фінансування від міжнародних фінансових інституцій на зелену енергетику, зелене відновлення та адаптацію до змін клімату.

Джерело: Екополітика