Меню

Чому купувати первоцвіти – так погано для природи?

Чому купувати первоцвіти – так погано для природи?

Чому купувати первоцвіти – так погано для природи?Усі види первоцвітів (ранньоквітучих весняних рослин) занесені до Червоної книги і їх кількість у природі щороку зменшується. Такими є всі види підсніжників, шафрани (крокуси), цикламени тощо. Переважна кількість рослин, які продаються по всій території України з грудня по квітень, знищені в місцях зростання у карпатських та кримських горах і привезені на місце продажу оптовими партіями. Квіти виривають з цибулинами і везуть разом з ними щоб продовжити термін «зберігання» букетів. Відновлення рослин у природі після цього неможливе. Зрізання ж квітів без цибулин також шкідливе, оскільки призводить до генетичного виродження рослин.

Крім того, більшість з цих видів рослин зростають лише на останніх, невеликих за площею ділянках. Так, цикламен Кузнєцова залишився в природі на ділянці площею менше за 100 гектарів.

Чому купувати первоцвіти протизаконно?

Торгівля первоцвітами (як продаж, так і купівля) є порушеннями законів України «Про Червону книгу України», «Про рослинний світ», «Про охорону навколишнього середовища України» та правил торгівлі.
За торгівлю первоцвітами порушників очікує адміністративна відповідальність у формі штрафів та стягнення збитків (в перерахунку на кожну рослину), передбачені статтями 88, 88-1, 159 та 160 Кодексу України пор адміністративні правопорушення.

Чому дарувати первоцвіти – значить економити на коханій людині?

Браконьєри, які займаються варварським збором та масовим продажем первоцвітів більш дрібним реалізаторам не затрачають, подібно до традиційного квіткового бізнесу, коштів на вирощування рослин, адже використовують квіти, що ростуть самостійно в природі. Саме тому ціни на первоцвіти є нижчими, ніж на інші квіти і саме тому бізнес на первоцвітах є дуже прибутковим, проте незаконним видом заробітку.

Купуючи первоцвіти, ти робиш підсвідомий вибір на користь дешевшого товару, забуваючи, що кохана людина варта більшого, ніж «дешевий варіант».

Чому купуючи первоцвіти, я стаю браконьєром?

Купуючи підсніжники чи інші види первоцвітів ти підтримуєш варварський браконьєрський бізнес, формуючи попит. Нема попиту – нема пропозиції.

А як щодо первоцвітів, вирощених удома?

Нерідко торгівці розказують, що виростили квіти вдома. Це не може бути правдою, оскільки ділянка, яка пустує після їх квітнення з березня місця і до наступного року робить вирощування первоцвітів нерентабельним. Крім того, вирощування рослин, занесених до Червоної книги однаково не дає права їх продавати, оскільки торгівля, як і інші форми комерційного використання червонокнижних видів прямо заборонені статтею 19 Закону України «Про Червону книгу України».

Що робити, коли ти бачиш торгівлю первоцвітами?

Коли ти бачиш торгівлю первоцвітами, ти можеш: а) зробити зауваження порушнику, б) викликати міліцію, зателефонувавши «102». З 9 лютого і до 25 травня діє операція «Первоцвіт», в рамках якої працівники МВС активно ведуть боротьбу з незаконним знищенням і продажем первоцвітів.

Джерело: http://pryroda.in.ua/vesna/