Меню

Великий піст - час для екологічного навернення

Великий піст  - час для екологічного навернення

8 березня, у Івано-Франківській Духовній Семінарії відбулася конференція на тему “Великий піст – час екологічного навернення”, метою якої було спонукання до переосмислення особистої відповідальності за створений Богом світ та зміни повсякденного ставлення до нього, відповідно до Божої волі.

Д-р Володимир Шеремета, керівник Бюро УГКЦ з питань екології, наголосив у своїй доповіді на благодатному значенні Великого посту для того, щоб переосмислити свій сенс життя в контексті Пасхальної події і здійснити глибоке та цілісне навернення до Бога. Таке навернення означає звільнитися від власного егоїзму, прагнення накопичення матеріальних благ, небажання будь-якої відмови від шкідливих життєвих звичок і зручностей, а також звільнитися від інертності та лінивства, які не залишають місця готовності вчитись, міняти себе і свій стиль життя на краще – і почати керуватись у житті Божою волею, служити Йому та своїм ближнім на зразок Ісуса Христа.

В часі Святої Чотиридесятниці маємо зробити комплексну ревізію свого життя і проаналізувати його відповідність Божій волі. “Цілісне примирення з Богом, – згідно з очільником екологічного бюро, – вимагає також екологічного іспиту сумління, тобто перевірки своєї повсякденної поведінки у сфері природного довкілля на її відповідність Божим заповідям, а зокрема – “не вбий” та “не вкради”. Якщо ж мала місце гріховна поведінка, то необхідною є свята тайна Покаяння”.

Завдяки практиці покаяння, яка інтегрує в себе питання екологічної відповідальності, стають можливими позитивні зміни в нашому довкіллі. Внаслідок духовного відродження людей, відроджується вся природа, адже у справді релігійної та духовної людини не підніметься рука, щоб завдати шкоди природному довкіллю, яке вона трактує як Боже створіння, як живий організм, як Божий храм, в якому вона має благодарити Господа та служити Йому.

В рамках конференції відбулася презентація духовно-екологічної ініціативи “Зелений Великдень: екологічне навернення задля воскресіння довкілля”, яку, з благословення правлячого Архиєрея Івано-Франківської єпархії УГКЦ Кир Володимира (Війтишина), розпочали в часі Великого посту Екологічний центр Івано-Франківської єпархії і Мальтійська Служба Допомоги, за сприяння Бюро УГКЦ з питань екології.

Також відбулася презентація сайту Бюро УГКЦ з питань екології під назвою “Відповідальність за створіння”, який призначений сприяти формуванню свідомості відповідальності за створений Богом світ і пропонувати інформацію про шляхи її здійснення у повсякденному житті кожної людини.

Інформаційна служба

Бюро УГКЦ з питань екології