Меню

Календар 2019

Login Form

Увійти

Лічильник

За підтримки

Реновабіс

Ватикан закликає задуматись над „ціною” використання мирного атому

Ватикан закликає задуматись над „ціною” використання мирного атому„Трагічні події останніх тижнів  ставлять багато запитань” – заявив о. Федеріко Ломбарді, глава прес-центру Апостольського Престолу, коментуючи минулого тижня у „Octava Dies” наслідки стихійного лиха в Японії.

Ватиканський чиновник зауважив, що хоча ядерна енергія і є величезним ресурсом для людства, однак не слід нехтувати питанням про її ризики: „необхідно по новому задуматись над критеріями правильного використання енергетичних технологій, над ризиками та ціною, яку люди змушені за це платити. Папа часто це рекомендує”.

Висловивши співчуття з приводу десятків тисяч загиблих та пропавших безвісті внаслідок природної катастрофи о. Федеріко констатував, що сьогодні все більше „увага світу зміщається з руйнівної хвилі цієї катастрофи на атомні станції”. Заява керівника МАГАТЕ Юкія Амано про те, що криза на атомній станції Фукусіма є надзвичайно серйозною спричинила тривогу світової громадськості.

Згідно з інформаційними повідомленнями, рівень радіації поблизу другого реактора перевищив гранично допустимий рівень більш ніж в 100 000 раз, що могло бути спричинене розплавленням активної зони реактора. Близько 200 тисяч людей було евакуйовано.

Керівник прес-служби Ватикану підкреслив, що хоча японці показали, що вони навчилися будувати неймовірно міцні і стійкі до землетрусів будинки, однак, в даному випадку технологічний прогрес Японії все ж цілком несподівано виявив одне слабке місце, а саме те, що: „Безпека атомних об’єктів і убезпечення радіоактивного матеріалу ніколи не можуть бути абсолютними”.

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології

Прокоментуйте: