Конкурс до дня Творця

 

Меню

Освіта для дорослих

Берегині планети: мовчазна весна

"Ті, хто споглядає красу землі, знаходять резерви сил, які ніколи не вичерпаються", - так казала Рейчел Карсон (1907-1964), біолог за професією і берегиня Землі за покликанням.

Коли американський морський біолог Рейчел Карсон видала книгу «Мовчазна весна», то в ній вона не просто звернула увагу на небезпеку несанкціонованого використання синтетичних пестицидів, але й посприяла старту нового екологічного руху.

Карсон розпочала свою кар’єру в Службі охорони рибних ресурсів і диких тварин США, проте після написаних статей та книжок про живі організми океану, вона дуже прославилась, тому почала писати про науку на постійній основі.

Коли у 1962 році вийшла друком книга «Мовчазна весна», Карсон довелось протистояти сильній критиці з боку хіміндустрії, незважаючи на її тогочасну боротьбу з раком молочної залози, який отримав гору над процесом лікування.

Читайте також: Берегині планети: бабуся руху по збереженню природи

Навіть після смерті Карсон, її книжка розпалила суспільний інтерес щодо проблем довкілля та стану здоров’я населення, а за декілька років адміністрація президента Ніксона сформувала Управління з охорони довкілля США. «Мовчазну весну» по всьому світу залічують до найбільш впливових наукових робіт ХХ ст.

Книги:

Рейчел Карсон: Зберігаючи диво (для дітей 4-6 років)

Весна після весни: як Рейчел Карсон надихнула на створення Екологічного руху (для дітей 5-9 років)

Рейчел Карсон та її книга, яка змінила світ (для дітей 5-9 років)

Ким була Рейчел Карсон? (для дітей 8-12 років)

Фото: pressherald

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології з посиланням на A mighty girl