Актуальна тема

Меню

Великопосна ініціатива 2024

Освіта для дорослих

Берегині планети: життя - це битва, але ти можеш перемогти

"Поінформованість є ключем до всього. Якщо немає інформації, тоді ніхто з нас не дізнається, що відбувається і що може поставити під загрозу наше здоров'я, наш доступ до води і нашу планету", - казала Ерін Брокович (1960 р.н.), американська екоактивістка та смілива берегиня Землі.

Ерін Брокович працювала помічником юриста, не маючи на той час офіційної юридичної освіти, коли вона відіграла важливу роль у справі проти Тихоокеанської газової і електричної компанії (PG&E), яка забруднювала підземні води в Хінклі (Каліфорнія).

Після того, як компанія PG&E вилила сотні мільйонів літрів оксиду хрому (VI), що забруднило довколишні ставки, місцеві жителі почали звертатись до лікарень з дивними хворобами.

У 1993 році Брокович почала досліджувати цю хворобу і в 1996 році її добросовісна робота дала результат – зобов’язання на виплату 333 млн дол.

Історія Брокович стала всесвітньовідомою через фільм, відзначений нагородою «Оскар», з Джулією Робертс про судову справу в Хінклі.

Читайте також: Берегині планети: сила – в Землі

Після того Брокович почала займатися іншими справами, пов’язаними із забрудненням оксидом хрому (VI), жінка також продовжує займатись просвітницькою діяльність щодо небезпеки забруднення води оксидом хрому (VI) та зараження пліснявою.

«Мені справді не байдуже довкілля», – якось сказала вона, – «але моєю роботою і найбільшим викликом є намагання подолати те шахрайство, яке потім може поставити під загрозу здоров’я і безпеку людей».

Книги:

Ерін Броковіч (від 16 років)

Фото: time

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології з посиланням на A mighty girl