Меню

Календар 2019

Login Form

Увійти

Лічильник

За підтримки

Реновабіс

Роздуми на Великий піст

Піст за створіння: здавайте непотрібні речі на вторинну переробку!

«Побачити сміття в Сан-Франциско – це звична річ. В окремих районах немає контейнерів для сміття. Я взяла собі за звичку забирати сміття з собою, якщо поблизу немає урни для сміття. Я допомагаю своєму місту і якби кожен робив те саме, то різниця була б відчутна», – Срі Вані Єрраміллі (США).

Хай відходи будуть там, де вони мають бути. Якщо у вас з’явились відходи – утилізуйте їх належним чином. Якщо ви перебуваєте в місці, де немає жодного контейнера, то покладіть відходи у пакет чи кишеню і викиньте у найближчий контейнер.

Більшу частину сміття, яке люди викидають на землю, потрапляє до водних артерій і врешті-решт опиняється в океані. Серед морського сміття найбільшу частину займає пластик і кількість пластику в океані зростає.

Згідно Конвенції ООН про біологічне різноманіття, пластикове сміття завдає найбільшої шкоди морським левам, тюленям, черепахам, китам та птахам.

Коли ці тваринки натрапляють на пластик у водах, де вони живуть, то заплутуються в ньому і вже не в змозі рухатись, потім вони повільно помирають з голоду.

Що стосується тварин, які не заплутались у смітті, то вони їдять цей пластик. Вони ризикують вдавитися великими, твердими шматками пластику. Пластик, який вони ковтають, не перетравлюється, а накопичується у їхньому шлунку, даючи хибне відчуття ситості і також призводить до голодної смерті.

Ліквідуйте це сміття шляхом зменшення використання одноразових предметів, коли це можливо, здавайте непотрібні речі на вторинну переробку, утилізуйте відходи належним чином.

Якщо ви помітили, що у конкретній місцевості почало накопичуватись сміття на землі, напишіть заяву до місцевих голів з проханням встановити контейнери для сміття та регулярним його вивозом. Що стосується малих спільнот, група місцевих мешканців та парафіян може перетворити це на один з проектів спільноти.

Хай це буде молитва вдячності та відповідального управління:

Дякуємо Тобі за всю дику флору і фауну

річок, озер, океанів, пустель, чагарників та тропічних лісів.

Покажи нам, як піклуватись про їх мешканців

і навчи нас з турботою ставитись до всього Твого створіння.

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології з посиланням на сайт Global Catholic Climate Movement

 

 

Прокоментуйте: