Меню

Календар 2019

Login Form

Увійти

Лічильник

За підтримки

Реновабіс

Роздуми на Великий піст

Піст за створіння: уникати використання пластику!

«Я бачив, як корова на вулиці їсть пластиковий пакет. Це мене так сильно засмутило, що я вирішив влаштувати прибирання у моєму рідному місті Мбабане», - Мнчедісі Масуку (Свазіленд).

Звільнити від сміття: носіть з собою в кишені чи гаманці маленький пакет для незапланованих покупок, а також завжди беріть з собою в супермаркет полотняну сумку.

Папа Франциск, у своєму посланню, приуроченому Всесвітньому дню молитви за збереження створіння (2016), який також відзначається і в Англіканській спільноті, і членами Світової Ради Церков, та людьми багатьох інших конфесій, заново закликав «уникати використання пластику».

Пластик найчастіше виготовляється з викопних видів палива, а особливо з нафтового сирцю. Її стабільне використання тримає на плаву промисловість, яка впливає на кліматичні зміни, викликані діяльністю людини. Що важливо, пластикові відходи повсюди і завдають шкоди довкіллю.

Відгукнися на заклик релігійних лідерів зменшити використання пластику, визначивши одну-дві речі, які можна виключити з повсякденного життя, або покладіть собі за мету повністю відмовитись від використання пластику на певний час. Якщо використовуєте пластик, то не забудьте здати його на вторинну переробку.    

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології з посиланням на сайт Global Catholic Climate Movement

Читайте також: Піст за створіння: здавайте непотрібні речі на вторинну переробку!

 

Прокоментуйте: