Меню

Календар 2019

Login Form

Увійти

Лічильник

За підтримки

Реновабіс

Роздуми на Великий піст

Піст за створіння: Допоможи нам дивитися з трепетом на всі незвідані дивовижі Твоїх рук

«В минулому земля була така плідна, що не потрібно було її удобрювати, щоб зібрати врожай двічі на рік. Що змінилось? Земля досі та сама, але нам більше не вдається зібрати стільки врожаю», - Чарльз Баколо (Малаві).

Піклуйтесь про все живе на своєму городі: уникайте хімічних добрив та хімікатів, які несуть за собою серйозну тривалу шкоду для ґрунту та води. Натомість, в якості добрива, використовуйте мульчу, компост та перегній, також намагайтесь застосовувати природні методи, щоб позбавитись від шкідників.

Плодюча земля – це основа успішного виробництво харчових продуктів та прекрасний приклад зв’язку всього живого у нашому Спільному домі. Земля – це комплексна екосистема організмів та живильного середовища, і стан здоров’я цієї екосистеми суттєво впливає на рослини, які в ній ростуть. Чим «здоровіший» ґрунт – тим більший врожай.

Зробіть свій вклад у павутину життя, щоб сприяти покращенню «здоров’я» ґрунту. Принесіть на свій город перегною, мульчу з листків чи компост.

Читайте також: Піст за створіння: Він не відкидає все, щоб почати знову…. У Бога немає сміття

Доглядаючи за землею, промовляйте молитву:

«Просимо тебе, Господи, благослови землю, що леліє в собі нове життя на цій території та в нашій спільноті. Допоможи нам дивитися з трепетом на всі незвідані дивовижі Твоїх рук. Допоможи нам цінувати землю, що нас годує, і навчи мудро з неї користати».   

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології з посиланням на сайт Global Catholic Climate Movement

 

Прокоментуйте: