Актуальна тема

Меню

Освіта для дорослих

Берегині планети: без природи людство пропаде

Біруте Ґалдікас (1946 р.н.) можна по праву назвати "берегинею планети", адже її внесок у приматологію справді важко переоцінити. 

Коли Біруте Ґалдікас, рісши в Торонто (Канада), детально вивчала історії Джейн Ґудолл та Даян Фоссі, приматологів-дослідниць, то їй і на думку не могло спасти, що одного дня вона поповнить їхні ряди.

Проте, коли вона зустріла знаменитого палеоантрополога Луіса Лікі, навчаюсь в аспірантурі, вона сказала йому, що хоче досліджувати орангутанів у дикій природі, а згодом розпочала дослідження в заповіднику на острові Борнео.

Ґалдікас не просто радикально змінила наше уявлення про цих маловідомих приматів, але й стала на захист домівки орангутанів – тропічних лісів, які дуже швидко руйнували через лісозаготівлю.

Здійснюючи свою природоохоронну діяльність, вона серйозно взялася за проблему торгівлі орангутанами, як домашніми тваринами, створивши центр по реабілітації тварин, яких тримали в неволі, з метою подальшого повернення їх у дику природу.

Читайте також: Берегині планети: поповнити земні ресурси

Фото: huffpost

На даний час вона є професором та головою Міжнародного фонду орангутанів, Ґалдікас продовжує натхненно говорити про важливість захисту природних ареалів по всьому світі; в інтерв’ю, яке вона дала для Ecopost в 2014 році, жінка сказала:

«Наш зв'язок з природою є основоположним. Без природи людство пропаде. Ось і все». 

Книги:

Безстрашна: дике життя Біруте Мері Ґалдікас і її сміливе намагання врятувати орангутанів (для дітей 5-9 років)

Великі жінки з цілого світу: митці та атлети, пірати та панки, а також інші революціонери, що змінили історію (для дітей від 10 років)

Примати: смілива наука Джейн Ґудолл, Даян Фоссі, Біруте Ґалдікас (для дітей від 13 років)

Роздуми з Едему: мої роки життя серед орангутанів з Борнео (для дорослої аудиторії)

Фото:vokrugsveta

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології з посиланням на A mighty girl